Den tiden på året

På Søndagen var vi i stallen, og Nå for tiden er det viktig at hun får prøve å gjøre alt av stallarbeid og alt med ponnien selv. Jeg er litt for ivrig og tar ofte kontroll, men nå øver vi på å gjøre det meste selv. Dette gir mestringsfølelse og ansvarsfølelse, og er veldig lærerikt.

Vi red litt på ridebanen denne dagen, og litt på tur. Det ble faktisk en ganske lang tur, og vi koset oss masse sammen med ponnien.

Etter turen i stallen dro vi i Bymarka med søstra mi og en haug med barn, hvor vi plukket masse blåbær og rips, og lekte litt i skogen. Jeg er livredd flått, så jeg hadde langbuksen på, med sokker over buksen, og buksen var så klart lys slik at jeg kan se flotten litt enklere. Vi traff heldigvis ikke på noen flått, MEN haugevis med mygg og knott, så det ble noen myggstikk på armene 😳 Ikke til å unngå kanskje.

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg